• Shqip
  • English
  • German
  • French
Prishtina vazhdon me fitore, Vushtrria merr pikët me përmbysje në Prizren
Prishtina vazhdon me fitore, Vushtrria merr pikët me përmbysje në Prizren
Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së katërt të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Prishtina ka fituar thellë ndaj Zhegrës me rezultat 55:22.
Për Prishtinën ishte fitorja e katërt rresht, ndërsa me 8 pikë kjo skuadër është e para në tabelë. Zhegra pësoi humbjen e dytë dhe renditet e gjashta me 4 pikë.
Në ndeshjen tjetër të së dielës fitore shënoi Vushtrria. Vushtrria fitoi si mysafir ndaj Prizrenit. Prizreni fitoi pjesën e parë me rezultat 15:14, por në të dytën vushtrriasit u kthyen furishëm dhe arritën te fitorja 30:26.
Prizreni është në kërkim të pikëve të para derisa Vushtrria renditet e pesta me 4 pikë.

Prizreni – Vushtrria 26:30 (15:14)

Prizreni: Berisha, Haxhimusa 5, Salihu 6, Ibrahimi 2, Bytyqi, Ferati, Skenderi 5, Gashi 4, Topalli 2, J. Thaqi, Krasniqi, Thaqi, Etemi, Koro, Buqaj 1

Vushtrria: Pllana, Melenica, F. Jashari 4, Karaqa 3, Sadiku 1, Emini, M. Jashari 12, Mejzini 1, Tahiri, Myftari 8, Krasniqi, Selaci, Mehmeti, Fazliu

Prishtina – Zhegra 55:22 (25:13)

Prishtina: Beshiri 9, Terziqi 2, Abazi 6, Bajqinovci 6, Syla 7, Ramadani 3, Shabani 9, Ademi 3, Gjuka 4, Kuleta 1, Visoka 3, Quni 2, Qela, Agushi, Karabeg

Zhegra: Brahimi, Haziri, Murseli 3, A. Haziri 4, A. Isufi, F. Isufi 4, Ad. Isufi 5, E. Isufi 3, Agushi, Aliu 4, Jusufi, L. Haziri
List of videos
Edicioni 2020/2021
Besa Famgas - : - Kastrioti
29.11.2020 | 13:30
P1 Besa Famgas - : - Kastrioti
Trepça - : - Vushtrria
29.11.2020 | 17:00
P1 Trepça - : - Vushtrria
Vëllaznimi - : - Zhegra
29.11.2020 | 17:00
P1 Vëllaznimi - : - Zhegra
Drenica 33 : 41 Prishtina
27.11.2020 | 19:00
P1 Drenica 19 : 19 Prishtina
Llapi 28 : 36 Prizreni
28.11.2020 | 17:00
P1 Llapi 10 : 15 Prizreni
Edicioni 2020/2021
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 Besa Famgas 8 8 0 0 327 : 138 189 16
2 Prishtina 9 8 0 1 389 : 228 161 16
3 Kastrioti 8 5 1 2 235 : 199 36 10
4 Drenica 9 4 2 3 284 : 299 -15 10
5 Trepça 8 4 1 3 205 : 201 4 9
6 Zhegra 8 4 0 4 256 : 292 -36 8
7 Vëllaznimi 8 2 1 5 229 : 297 -68 5
8 Vushtrria 8 2 0 6 218 : 280 -62 4
9 Prizreni 9 1 1 7 222 : 349 -127 3
10 Llapi 9 1 0 8 237 : 319 -82 2
Ediconi 2020/2021
Shqiponja - : - Vjosa
29.11.2020 | 14:00
P1 Shqiponja - : - Vjosa
Istogu 46 : 15 Vëllaznimi
28.11.2020 | 16:00
P1 Istogu 19 : 6 Vëllaznimi
Ferizaj 27 : 35 Prishtina
28.11.2020 | 17:00
P1 Ferizaj 14 : 20 Prishtina
Drita 17 : 20 Jusuf Gërvalla
28.11.2020 | 15:00
P1 Drita 13 : 9 Jusuf Gërvalla
Samadrexha 28 : 20 KEK-u
28.11.2020 | 13:00
P1 Samadrexha 12 : 9 KEK-u
Vushtrria 31 : 23 Kastrioti
28.11.2020 | 15:00
P1 Vushtrria 15 : 10 Kastrioti
Ediconi 2020/2021
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 Istogu 7 7 0 0 295 : 119 176 14
2 Vushtrria 8 7 0 1 309 : 170 139 14
3 Prishtina 7 7 0 0 251 : 156 95 14
4 Kastrioti 8 5 0 3 243 : 214 29 10
5 Ferizaj 8 5 0 3 233 : 230 3 10
6 Shqiponja 7 4 0 3 201 : 226 -25 8
7 Jusuf Gërvalla 8 3 0 5 199 : 206 -7 6
8 Samadrexha 8 3 0 5 209 : 250 -41 6
9 Vëllaznimi 8 3 0 5 187 : 235 -48 6
10 Vjosa 7 1 0 6 120 : 199 -79 2
11 Drita 8 1 0 7 155 : 254 -99 2
12 KEK-u 8 0 0 8 133 : 276 -143 0

Facebook