• Shqip
  • English
  • German
  • French
Prishtina e gatshme për ndeshjet me AEK-un, nesër udhëton për në Athinë
Prishtina e gatshme për ndeshjet me AEK-un, nesër udhëton për në Athinë
Klubi i hendbollit Prishtina në fundjavë i luan ndeshjet e para evropiane për këtë edicion. Në kuadër të raundit të tretë të Kupës Evropiane, Prishtina takohet me skuadrën e njohur greke, AEK. Të dy ndeshjet luhen në Athinë. Ndeshja e parë është të shtunën nga ora 18:00 kurse të dielën luhet ndeshja e dytë në termin të njëjta.
Skuadra e Prishtinës nesër niset për në Athinë. Skuadra prishtinase ka punuar me përkushtim në ditët e fundit, që të jetë e gatshme për ndeshjet me AEK-un që llogaritet favorit.
“AEK-u është ekip shumë i fortë. Ka në përbërje katër lojtarë të Spanjës, një kroat, një serb, një austriak, një brazilian dhe shumë lojtarë kualitativë vendorë. Ekipi ynë është me 100 për qind vendorë. AEK-u është favorit, por do të japim maksimumin”, ka thënë trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi.
Prishtina ka angazhuar disa lojtarë nga skuadrat tjera, që në Greqi të paraqitet sa më mirë. Në raundin e dytë të Kupës Evropiane, Prishtina e eliminoi pa lojë Dobrudjan bullgare. Skuadra bullgare hoqi dorë nga ndeshjet. Shorti i raundit të tretë nuk ka favorizuar Prishtinën.
“Nisemi nesër në ora 17:00. Kemi disa përforcime dhe disa mungesa. Kemi angazhuar Arbër Currin e Vëllaznimit si dhe Festim Mustafën e Arben Dugollin të Kastriotit”, ka theksuar Kabashi.
List of videos
Edicioni 2020/2021
Kastrioti 34 : 30 Zhegra
16.12.2020 | 18:30
P1 Kastrioti 15 : 16 Zhegra
Prishtina 38 : 24 Vushtrria
22.12.2020 | 17:30
P1 Prishtina 16 : 10 Vushtrria
Prizreni 12 : 49 Besa Famgas
22.12.2020 | 16:30
P1 Prizreni 7 : 24 Besa Famgas
Llapi 28 : 32 Trepça
16.12.2020 | 17:00
P1 Llapi 10 : 17 Trepça
Drenica 32 : 28 Vëllaznimi
15.12.2020 | 18:30
P1 Drenica 18 : 14 Vëllaznimi
Edicioni 2020/2021
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 Besa Famgas 14 14 0 0 565 : 240 325 28
2 Prishtina 14 11 1 2 577 : 375 202 23
3 Trepça 14 8 1 5 377 : 371 6 17
4 Kastrioti 14 8 1 5 429 : 404 25 16
5 Drenica 14 6 2 6 425 : 474 -49 14
6 Zhegra 14 6 1 7 459 : 483 -24 13
7 Vëllaznimi 14 5 1 8 381 : 473 -92 11
8 Vushtrria 14 5 0 9 390 : 459 -69 10
9 Llapi 14 2 0 12 371 : 484 -113 4
10 Prizreni 14 1 1 12 344 : 555 -211 3
Ediconi 2020/2021
KEK-u 16 : 25 Shqiponja
13.12.2020 | 13:30
P1 KEK-u 8 : 14 Shqiponja
Jusuf Gërvalla 24 : 26 Kastrioti
12.12.2020 | 13:00
P1 Jusuf Gërvalla 10 : 12 Kastrioti
Prishtina 16 : 23 Vushtrria
13.12.2020 | 15:00
P1 Prishtina 8 : 9 Vushtrria
Vëllaznimi 28 : 35 Samadrexha
12.12.2020 | 16:30
P1 Vëllaznimi 14 : 20 Samadrexha
Vjosa 22 : 19 Drita
13.12.2020 | 16:00
P1 Vjosa 10 : 5 Drita
Istogu 36 : 21 Ferizaj
13.12.2020 | 17:00
P1 Istogu 15 : 5 Ferizaj
Ediconi 2020/2021
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 Istogu 11 11 0 0 448 : 196 252 22
2 Vushtrria 11 10 0 1 428 : 216 212 20
3 Prishtina 11 9 0 2 363 : 253 110 18
4 Kastrioti 11 8 0 3 336 : 290 46 16
5 Ferizaj 11 7 0 4 315 : 310 5 14
6 Shqiponja 11 6 0 5 313 : 337 -24 12
7 Jusuf Gërvalla 11 4 0 7 270 : 297 -27 8
8 Samadrexha 11 4 0 7 291 : 343 -52 8
9 Vëllaznimi 11 3 0 8 263 : 335 -72 6
10 Drita 11 2 0 9 217 : 338 -121 4
11 Vjosa 11 2 0 9 200 : 323 -123 4
12 KEK-u 11 0 0 11 184 : 390 -206 0

Facebook