• Shqip
  • English
  • German
  • French
Faruk Shala: Istogu është i gatshëm për dy ndeshje të mëdha
Faruk Shala: Istogu është i gatshëm për dy ndeshje të mëdha

KHF Istogu po bën përgatitjet e fundit për ndeshjet e raundit të tretë të Kupës Evropiane ndaj skuadrës bjelloruse, Victoria-Berestie. Dy ndeshjet luhen në palestrën në Istog, të shtunën nga ora 18:30 dhe të dielën nga ora 18:00.
Istogu në raundin e dytë të Kupës Evropiane e kishte eliminuar Vushtrrinë. Tani ka punë me skuadrën shumë cilësore nga Bjellorusia, por trajneri Faruk Shala është optimist për paraqitje cilësore të Istogut. Ai ka thënë se skuadra e Istogut është e mobilizuar maksimalisht për këto dy ndeshje të rëndësishme.
“Skuadra e Istogut është e mobilizuar maksimalisht për këto dy ndeshje të rëndësishme që përcaktojnë skuadrën që do të jetë pjesë e 1/8 së finales të Kupës Evropiane. Skuadra është në formë të mirë dhe e përgatitur fizikisht për këto ndeshje. Skuadra jonë është e gatshme për të dhënë maksimumin ndaj kundërshtarit shumë të fortë, që vjen nga kampionati bjellorus, i njohur për cilësinë që ka. Victoria-Berestie po dominon në kampionatin e Bjellorusisë këtë vit dhe ndoshta është kundërshtari më i fortë që kemi pasur përballë deri më tani. Por hendbollistet e mia kanë kualitetin e duhur që t’i zhvillojnë dy ndeshje të mëdha. Me pak fat, që shpresojmë të jetë me ne, kalojmë tutje. Fakti që dy ndeshjet i luajmë në Istog na bën më të fortë dhe më të motivuar. Gjithë këto vite jemi angazhuar për të rrisim emrin e qytetit tonë. Tani që luajmë në qytetin tonë do të kemi edhe më shumë motiv e besim. Do të na mungojnë shikuesit në palestër, por do të bëjmë të pamundurën që të gjithë ata t’i bëjmë të ndihen mirë me angazhim dhe rezultat pozitiv”, ka thënë Faruk Shala, trajner i Istogut.
List of videos
Edicioni 2020/2021
Trepça - : - Kastrioti
06.12.2020 | 17:00
P1 Trepça - : - Kastrioti
Besa Famgas - : - Vëllaznimi
05.12.2020 | 13:30
P1 Besa Famgas - : - Vëllaznimi
Vushtrria - : - Drenica
06.12.2020 | 16:30
P1 Vushtrria - : - Drenica
Zhegra - : - Llapi
06.12.2020 | 16:30
P1 Zhegra - : - Llapi
Prishtina - : - Prizreni
05.12.2020 | 00:00
P1 Prishtina - : - Prizreni
Edicioni 2020/2021
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 Besa Famgas 10 10 0 0 402 : 182 220 20
2 Prishtina 10 9 0 1 427 : 258 169 18
3 Kastrioti 10 6 1 3 295 : 268 27 12
4 Trepça 10 5 1 4 261 : 265 -4 11
5 Drenica 10 4 2 4 316 : 338 -22 10
6 Zhegra 10 5 0 5 329 : 359 -30 10
7 Vëllaznimi 10 4 1 5 289 : 355 -66 9
8 Vushtrria 10 2 0 8 269 : 338 -69 4
9 Prizreni 10 1 1 8 253 : 388 -135 3
10 Llapi 10 1 0 9 267 : 357 -90 2
Ediconi 2020/2021
Kastrioti - : - Shqiponja
05.12.2020 | 15:00
P1 Kastrioti - : - Shqiponja
KEK-u - : - Vushtrria
06.12.2020 | 13:30
P1 KEK-u - : - Vushtrria
Jusuf Gërvalla - : - Samadrexha
05.12.2020 | 13:00
P1 Jusuf Gërvalla - : - Samadrexha
Prishtina - : - Drita
05.12.2020 | 00:00
P1 Prishtina - : - Drita
Vëllaznimi - : - Ferizaj
06.12.2020 | 14:00
P1 Vëllaznimi - : - Ferizaj
Vjosa - : - Istogu
06.12.2020 | 12:30
P1 Vjosa - : - Istogu
Ediconi 2020/2021
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 Istogu 8 8 0 0 331 : 139 192 16
2 Vushtrria 8 7 0 1 309 : 170 139 14
3 Prishtina 8 7 0 1 271 : 192 79 14
4 Kastrioti 8 5 0 3 243 : 214 29 10
5 Ferizaj 8 5 0 3 233 : 230 3 10
6 Shqiponja 8 5 0 3 237 : 252 -15 10
7 Jusuf Gërvalla 8 3 0 5 199 : 206 -7 6
8 Samadrexha 8 3 0 5 209 : 250 -41 6
9 Vëllaznimi 8 3 0 5 187 : 235 -48 6
10 Vjosa 8 1 0 7 146 : 235 -89 2
11 Drita 8 1 0 7 155 : 254 -99 2
12 KEK-u 8 0 0 8 133 : 276 -143 0

Facebook