• Shqip
  • English
  • German
  • French
MKRS-ja nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me Federatën e Hendbollit të Kosovës për mbështetje financiare
MKRS-ja nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me Federatën e Hendbollit të Kosovës për mbështetje financiare
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS) i ka ndarë 50 mijë euro Federatës së Hendbollit të Kosovës (FHK) me qëllim të mbështetjes financiare lidhur me mbulimin e shpenzimeve të karakterit pjesëmarrës që Përfaqësuesja e Kosovës në hendboll do të zhvillojë për ndeshjet kualifikuese për Kampionatin Evropian të Hendbollit.\r\n\r\nKONTRATA 1\r\n\r\nPër ndarjen e 50 mijë eurove sot është nënshkruar Memorandum mes MKRS-së dhe FHK-së, i cili parasheh edhe obligimet e së cilës palë dhe qëllimet për çka do të shpenzohen këto mjete ku përfshihet mbulimi i shpenzimeve për garat kualifikuese të Përfaqësueses Seniore të Kosovës në të dy konkurrencat, të meshkujve dhe femrave, për garat kualifikuese të Përfaqësueses së Kosovës për grupmoshat U21 në konkurrencën e meshkujve, si dhe pjesëmarrjen e delegacionit të FHK-së në Kongresin e 12-të që organizon Federata Evropiane e Hendbollit që do të mbahet në Dublin të Irlandës.\r\n\r\nMinistri Memli Krasniqi theksoi se MKRS mbetet e përkushtuar që të ndihmojë FHK-në tashmë kur sporti i hendbollit ka hyrë në rrugën e plotë të ndërkombëtarizimit që si vend të përfaqësohemi sa më denjësisht dhe të arrijmë rezultate.\r\n\r\nFOTO 2\r\n\r\nNga ana e tij, kryetari Saraçini falënderoi MKRS-në për këtë mbështetje, duke thënë se me këtë po dëshmohet se shteti po e trajton sportin me një rëndësi të veçantë. Ai tha se po bëhen përgatitje të mëdha që të ketë një përfaqësim sa më të mirë.\r\n\r\nNënshkrimin në emër të MKRS-së e ka bërë Sekretari i Përgjithshëm, Veton Firzi, ndërkaq për FHK-në, kryetari Eugen Saraçini.\r\n\r\n 
List of videos
Edicioni 2020/2021
Kastrioti 34 : 30 Zhegra
16.12.2020 | 18:30
P1 Kastrioti 15 : 16 Zhegra
Prishtina 38 : 24 Vushtrria
22.12.2020 | 17:30
P1 Prishtina 16 : 10 Vushtrria
Prizreni 12 : 49 Besa Famgas
22.12.2020 | 16:30
P1 Prizreni 7 : 24 Besa Famgas
Llapi 28 : 32 Trepça
16.12.2020 | 17:00
P1 Llapi 10 : 17 Trepça
Drenica 32 : 28 Vëllaznimi
15.12.2020 | 18:30
P1 Drenica 18 : 14 Vëllaznimi
Edicioni 2020/2021
ID Logo Ekipi L F B H +/- Diferenca P
1 Besa Famgas 14 14 0 0 565 : 240 325 28
2 Prishtina 14 11 1 2 577 : 375 202 23
3 Trepça 14 8 1 5 377 : 371 6 17
4 Kastrioti 14 8 1 5 429 : 404 25 16
5 Drenica 14 6 2 6 425 : 474 -49 14
6 Zhegra 14 6 1 7 459 : 483 -24 13
7 Vëllaznimi 14 5 1 8 381 : 473 -92 11
8 Vushtrria 14 5 0 9 390 : 459 -69 10
9 Llapi 14 2 0 12 371 : 484 -113 4
10 Prizreni 14 1 1 12 344 : 555 -211 3
Ediconi 2020/2021
KEK-u 16 : 25 Shqiponja
13.12.2020 | 13:30
P1 KEK-u 8 : 14 Shqiponja
Jusuf Gërvalla 24 : 26 Kastrioti
12.12.2020 | 13:00
P1 Jusuf Gërvalla 10 : 12 Kastrioti
Prishtina 16 : 23 Vushtrria
13.12.2020 | 15:00
P1 Prishtina 8 : 9 Vushtrria
Vëllaznimi 28 : 35 Samadrexha
12.12.2020 | 16:30
P1 Vëllaznimi 14 : 20 Samadrexha
Vjosa 22 : 19 Drita
13.12.2020 | 16:00
P1 Vjosa 10 : 5 Drita
Istogu 36 : 21 Ferizaj
13.12.2020 | 17:00
P1 Istogu 15 : 5 Ferizaj
Ediconi 2020/2021
ID Logo Ekipi L F B H +/- Diferenca P
1 Istogu 11 11 0 0 448 : 196 252 22
2 Vushtrria 11 10 0 1 428 : 216 212 20
3 Prishtina 11 9 0 2 363 : 253 110 18
4 Kastrioti 11 8 0 3 336 : 290 46 16
5 Ferizaj 11 7 0 4 315 : 310 5 14
6 Shqiponja 11 6 0 5 313 : 337 -24 12
7 Jusuf Gërvalla 11 4 0 7 270 : 297 -27 8
8 Samadrexha 11 4 0 7 291 : 343 -52 8
9 Vëllaznimi 11 3 0 8 263 : 335 -72 6
10 Drita 11 2 0 9 217 : 338 -121 4
11 Vjosa 11 2 0 9 200 : 323 -123 4
12 KEK-u 11 0 0 11 184 : 390 -206 0

Facebook