• Shqip
  • English
  • German
  • French
Cula në seminarin e rëndësishëm për RINCK Konventën
Cula në seminarin e rëndësishëm për RINCK Konventën
Kryetari i Shoqatës së Trajnerëve të Hendbollit të Kosovës (SHTHK), Leonard Cula ka marrë pjesë në seminarin e rëndësishëm të Federatës Evropiane të Hendbollit. Seminari është mbajtur të mërkurën dhe të enjten në Vjenë të Austrisë, ndërsa në të morën pjesë përfaqësues të shteteve që kanë nënshkruar RINCK Konventën. Kjo Konventë ka të bëjë me shkollimin e trajnerëve të hendbollit, ndërsa Kosova është pjesë e saj. Shkollimi i trajnerëe të hendbollit të Kosovës tashmë po bëhet sipas kësaj Konvente prestigjioze.

Në seminar morën pjesë 40 kryetarë të shoqatave të trajnerëve të shteteve që janë pjesë e Konventës. Cula ka treguar se secili përfaqësues pjesëmarrës në seminar ka raportuar për shkollimin dhe edukimin e trajnerëve në vendin e tij.

“Ishte një seminar shumë i rëndësishëm, në të cilin u morën informata me vlerë të madhe për shkollimin e mëtejmë të trajnerëve kosovarë”, ka theksuar Leonard Cula.

List of videos
Sezoni 2018/2019
Prishtina - : - Vushtrria
23.03.2019 | 16:00
P1 Prishtina - : - Vushtrria
Drita - : - Besa Famgas
23.03.2019 | 18:00
P1 Drita - : - Besa Famgas
Vëllaznimi - : - Kastrioti
24.03.2019 | 17:00
P1 Vëllaznimi - : - Kastrioti
Drenica - : - Samadrexha
23.03.2019 | 19:00
P1 Drenica - : - Samadrexha
Zhegra - : - Trepça
24.03.2019 | 17:00
P1 Zhegra - : - Trepça
Sezoni 2018/2019
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 Kastrioti 22 20 0 2 821 : 457 364 40
2 Besa Famgas 22 20 0 2 737 : 385 352 40
3 Prishtina 22 16 0 6 746 : 535 211 32
4 Drita 22 10 0 12 609 : 686 -77 20
5 Vëllaznimi 22 8 3 11 553 : 640 -87 19
6 Vushtrria 22 8 3 11 547 : 681 -134 18
7 Trepça 20 8 1 11 486 : 600 -114 17
8 Drenica 20 5 2 13 476 : 592 -116 12
9 Zhegra 20 5 1 14 580 : 732 -152 11
10 Samadrexha 20 1 0 19 488 : 735 -247 2
Sezoni 2018/2019
Kastrioti - : - Drita
24.03.2019 | 18:00
P1 Kastrioti - : - Drita
Jusuf Gervalla - : - Vushtrria
24.03.2019 | 13:30
P1 Jusuf Gervalla - : - Vushtrria
Istogu - : - Prishtina
23.03.2019 | 13:30
P1 Istogu - : - Prishtina
Samadrexha - : - Shqiponja
23.03.2019 | 15:00
P1 Samadrexha - : - Shqiponja
Vjosa - : - Vëllaznimi
24.03.2019 | 15:30
P1 Vjosa - : - Vëllaznimi
Sezoni 2018/2019
Logo Ekipi L F B H +/- P
1 Istogu 12 11 0 1 439 : 242 197 22
2 Vushtrria 12 10 0 2 436 : 248 188 20
3 Shqiponja 12 9 1 2 430 : 278 152 19
4 Prishtina 12 8 2 2 386 : 250 136 18
5 Kastrioti 11 6 1 4 278 : 247 31 12
6 Samadrexha 12 5 0 7 254 : 347 -93 10
7 Drita 12 4 0 8 312 : 375 -63 8
8 Jusuf Gervalla 11 3 0 8 251 : 367 -116 6
9 Vëllaznimi 12 1 0 11 234 : 452 -218 2
10 Vjosa 12 0 0 12 190 : 404 -214 0

Facebook