• Shqip
  • English
  • German
  • French
MKRS-ja nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me Federatën e Hendbollit të Kosovës për mbështetje financiare
MKRS-ja nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me Federatën e Hendbollit të Kosovës për mbështetje financiare
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS) i ka ndarë 50 mijë euro Federatës së Hendbollit të Kosovës (FHK) me qëllim të mbështetjes financiare lidhur me mbulimin e shpenzimeve të karakterit pjesëmarrës që Përfaqësuesja e Kosovës në hendboll do të zhvillojë për ndeshjet kualifikuese për Kampionatin Evropian të Hendbollit.\r\n\r\nKONTRATA 1\r\n\r\nPër ndarjen e 50 mijë eurove sot është nënshkruar Memorandum mes MKRS-së dhe FHK-së, i cili parasheh edhe obligimet e së cilës palë dhe qëllimet për çka do të shpenzohen këto mjete ku përfshihet mbulimi i shpenzimeve për garat kualifikuese të Përfaqësueses Seniore të Kosovës në të dy konkurrencat, të meshkujve dhe femrave, për garat kualifikuese të Përfaqësueses së Kosovës për grupmoshat U21 në konkurrencën e meshkujve, si dhe pjesëmarrjen e delegacionit të FHK-së në Kongresin e 12-të që organizon Federata Evropiane e Hendbollit që do të mbahet në Dublin të Irlandës.\r\n\r\nMinistri Memli Krasniqi theksoi se MKRS mbetet e përkushtuar që të ndihmojë FHK-në tashmë kur sporti i hendbollit ka hyrë në rrugën e plotë të ndërkombëtarizimit që si vend të përfaqësohemi sa më denjësisht dhe të arrijmë rezultate.\r\n\r\nFOTO 2\r\n\r\nNga ana e tij, kryetari Saraçini falënderoi MKRS-në për këtë mbështetje, duke thënë se me këtë po dëshmohet se shteti po e trajton sportin me një rëndësi të veçantë. Ai tha se po bëhen përgatitje të mëdha që të ketë një përfaqësim sa më të mirë.\r\n\r\nNënshkrimin në emër të MKRS-së e ka bërë Sekretari i Përgjithshëm, Veton Firzi, ndërkaq për FHK-në, kryetari Eugen Saraçini.\r\n\r\n 
List of videos
Edicioni 2019/2020
BESA Famgas 41 : 28 Kastrioti
13.06.2020 | 20:00
P1 BESA Famgas 19 : 10 Kastrioti
Prishtina 23 : 31 Trepça
13.06.2020 | 17:00
P1 Prishtina 12 : 15 Trepça
Kastrioti 26 : 33 BESA Famgas
16.06.2020 | 19:00
P1 Kastrioti 9 : 14 BESA Famgas
Trepça 22 : 33 Prishtina
17.06.2020 | 17:00
P1 Trepça 13 : 15 Prishtina
BESA Famgas 38 : 26 Prishtina
20.06.2020 | 18:00
P1 BESA Famgas 24 : 13 Prishtina
Prishtina 25 : 29 BESA Famgas
23.06.2020 | 19:30
P1 Prishtina 10 : 15 BESA Famgas
Edicioni 2019/2020
ID Logo Ekipi L F B H +/- Diferenca P
1 BESA Famgas 18 18 0 0 762 : 369 393 36
2 Prishtina 18 16 0 2 726 : 478 248 32
3 Trepça 18 12 2 4 564 : 511 53 26
4 Kastrioti 18 11 0 7 660 : 559 101 22
5 Vëllaznimi 18 10 0 8 577 : 576 1 20
6 Vushtrria 18 6 3 9 515 : 588 -73 15
7 Prizreni 18 5 1 12 531 : 659 -128 11
8 Drenica 18 5 0 13 552 : 620 -68 10
9 Llapi 18 4 0 14 519 : 657 -138 8
10 Drita 18 0 0 18 478 : 867 -389 0
Edicioni 2019/2020
Ferizaj 24 : 27 Vushtrria
13.06.2020 | 19:30
P1 Ferizaj 11 : 10 Vushtrria
Prishtina 12 : 43 Istogu
13.06.2020 | 14:30
P1 Prishtina 8 : 23 Istogu
Vushtrria 22 : 30 Ferizaj
17.06.2020 | 18:00
P1 Vushtrria 13 : 12 Ferizaj
Istogu 53 : 20 Prishtina
16.06.2020 | 17:00
P1 Istogu 31 : 5 Prishtina
Ferizaj 34 : 24 Istogu
20.06.2020 | 19:00
P1 Ferizaj 16 : 12 Istogu
Istogu 27 : 26 Ferizaj
23.06.2020 | 18:00
P1 Istogu 10 : 13 Ferizaj
Edicioni 2019/2020
ID Logo Ekipi L F B H +/- Diferenca P
1 Istogu 13 11 0 2 431 : 269 162 22
2 Vushtrria 13 11 0 2 387 : 250 137 22
3 Prishtina 13 11 0 2 403 : 275 128 22
4 Ferizaj 13 11 0 2 457 : 338 119 22
5 Kastrioti 13 5 0 8 338 : 362 -24 10
6 Jusuf Gërvalla 13 4 2 7 287 : 351 -64 10
7 Shqiponja 13 4 0 9 334 : 366 -32 8
8 Samadrexha 13 3 1 9 296 : 397 -101 7
9 Vëllaznimi 13 3 1 9 333 : 438 -105 7
10 Drita 13 0 0 13 233 : 453 -220 0

Facebook