• Shqip
  • English
  • German
  • French
KOSOVA në kualifikimet për EURO 2018
KOSOVA në kualifikimet për EURO 2018
Lajmet e mira për FHK-në dhe sportin kosovarë nuk kanë  të ndalur, sot nga shtëpia e Federatës Evropiane të Hendbollit erdhi shkresa zyrtare lidhur me hedhjen e shortit për garat kualifikuese për EURO 2018 në  konkurrencën e meshkujve me datën 22 korrik 2014  ku është përfshi edhe Kosova.  \r\n\r\nKosova U-20 1 PAVARSIA 2010\r\n\r\nFederata Evropiane Kosovën e ka vënë në vazon e tretë të garave të grupeve parakualifikuese për EURO 2018 qe fillojnë te zhvillohen ne muajin tetor dhe nëntor 2014, pastaj ne muajin prill, maj dhe qershor (shih dokumentin: Draw Procedure M EURO 2018 Q-P 1)\r\n\r\nVazot e paraqitura të Përfaqësueseve sipas rejtingut të EHF-it për tërheqjen e  shortit më 22 korrik 2014 që do të bëhet në selin e  EHF-it në Vjenë:\r\n\r\nVazo e parë: Greqia, Estonia, Rumunia\r\n\r\nVazo e dytë: Belgjika, Italia, Luksemburgu\r\n\r\nVazo e tretë: Gjeorgjia, Kosova, Qipro\r\n\r\nDhe pastaj formohen grupet A, B dhe C (nga secila vazo nga një përfaqësuese).\r\n\r\nFederata Evropiane Kosovën e ka vënë në vazon e tretë të garave të grupeve parakualifikuese për EURO 2018 qe fillojnë te zhvillohen ne muajin tetor dhe nëntor 2014, pastaj ne muajin prill, maj dhe qershor\r\n\r\nKuptohet  secila Përfaqësuese luan me secilen nga dy ndeshje (vajtje-ardhje), dhe fituesi i grupit fiton të drejtën të takohet me njërën nga Përfaqësueset e tri grupeve që janë të renditura në vendin e 4-të gjatë garave kualifikuese për EURO 2016.  Ndeshejt suplementare do te zhvilloheshin më 6/7 respektivisht 10/11 prill 2015, dhe fituesi pastaj do ti bashkangjitej garave kualifikuese të Fazës së dytë për EURO 2018.\r\n\r\nNë kualifikmet për EURO 2018 janë paraqirur gjtthsej 38 Përfaqësuese.\r\n\r\nNë pjesen finale do te kualifikohen 15 skuadra, dhe Përfaqësesja nikoqire e EURO 2018\r\n\r\n 
List of videos
Edicioni 2019/2020
BESA Famgas 41 : 28 Kastrioti
13.06.2020 | 20:00
P1 BESA Famgas 19 : 10 Kastrioti
Prishtina 23 : 31 Trepça
13.06.2020 | 17:00
P1 Prishtina 12 : 15 Trepça
Kastrioti 26 : 33 BESA Famgas
16.06.2020 | 19:00
P1 Kastrioti 9 : 14 BESA Famgas
Trepça 22 : 33 Prishtina
17.06.2020 | 17:00
P1 Trepça 13 : 15 Prishtina
BESA Famgas 38 : 26 Prishtina
20.06.2020 | 18:00
P1 BESA Famgas 24 : 13 Prishtina
Prishtina 25 : 29 BESA Famgas
23.06.2020 | 19:30
P1 Prishtina 10 : 15 BESA Famgas
Edicioni 2019/2020
ID Logo Ekipi L F B H +/- Diferenca P
1 BESA Famgas 18 18 0 0 762 : 369 393 36
2 Prishtina 18 16 0 2 726 : 478 248 32
3 Trepça 18 12 2 4 564 : 511 53 26
4 Kastrioti 18 11 0 7 660 : 559 101 22
5 Vëllaznimi 18 10 0 8 577 : 576 1 20
6 Vushtrria 18 6 3 9 515 : 588 -73 15
7 Prizreni 18 5 1 12 531 : 659 -128 11
8 Drenica 18 5 0 13 552 : 620 -68 10
9 Llapi 18 4 0 14 519 : 657 -138 8
10 Drita 18 0 0 18 478 : 867 -389 0
Edicioni 2019/2020
Ferizaj 24 : 27 Vushtrria
13.06.2020 | 19:30
P1 Ferizaj 11 : 10 Vushtrria
Prishtina 12 : 43 Istogu
13.06.2020 | 14:30
P1 Prishtina 8 : 23 Istogu
Vushtrria 22 : 30 Ferizaj
17.06.2020 | 18:00
P1 Vushtrria 13 : 12 Ferizaj
Istogu 53 : 20 Prishtina
16.06.2020 | 17:00
P1 Istogu 31 : 5 Prishtina
Ferizaj 34 : 24 Istogu
20.06.2020 | 19:00
P1 Ferizaj 16 : 12 Istogu
Istogu 27 : 26 Ferizaj
23.06.2020 | 18:00
P1 Istogu 10 : 13 Ferizaj
Edicioni 2019/2020
ID Logo Ekipi L F B H +/- Diferenca P
1 Istogu 13 11 0 2 431 : 269 162 22
2 Vushtrria 13 11 0 2 387 : 250 137 22
3 Prishtina 13 11 0 2 403 : 275 128 22
4 Ferizaj 13 11 0 2 457 : 338 119 22
5 Kastrioti 13 5 0 8 338 : 362 -24 10
6 Jusuf Gërvalla 13 4 2 7 287 : 351 -64 10
7 Shqiponja 13 4 0 9 334 : 366 -32 8
8 Samadrexha 13 3 1 9 296 : 397 -101 7
9 Vëllaznimi 13 3 1 9 333 : 438 -105 7
10 Drita 13 0 0 13 233 : 453 -220 0

Facebook