• Shqip
  • English
  • German
  • French
BESA Famiglia e demolon skuadrën estoneze KEHRA dhe shkruan historinë
BESA  Famiglia e demolon skuadrën estoneze KEHRA dhe shkruan historinë
Sonte në palestrën “KARAGAQI” ne Pejë,  skuadra kampione e Kosovës për edicionin 2013/14  BESA Famiglia me fitore bindëse ndaj skuadrës H.C. KEHRA nga Estonia me rezultat 32:23(15:9) duke eliminuar humbjën e mbrëmshme nga i njëjti kundershtarë me rezultat 31:32, por pas fitorës  së sontme rezultati i  gjithmbarshëm është 63: 55 rezultat ky që i mundesoi LH BESA Famiglia kualifikimin për rrethinë e dytë të EHF CUP, dhe en muajin tetor do të takohet me skuadrën  kroate NEXE.\r\n\r\n10641190_besa\r\n\r\nSonte BESA Famiglia shkelqeu  krahasuar me lojën e dobët nga nata e mbrëmshme, sepse sonte lojtarët e BESA Famiglia ishin vërtet të shkelqyeshëm, dukeshkruar historinë ma të re të  klubit dhe hendbollit kosovarë,  sepse është skuadra e vetme në konkurrencën  e meshkujve që kalon një fazë në EHF CUP, por edhe skuadra e vetme qe dy herë kalon një round, dihet se vitin e kaluar triumfoi edhe në Challenge CUP.\r\n\r\nPër të ditur më shumë për lojën e sontme, por edhe të mbrëmshit me të gjitha statistikat  klikoni ketu: http://www.eurohandball.com/ec/ehfc/men/2014-15/match/1/030/HC+Kehra+-+KH+BESA+Famiglia
List of videos
Edicioni 2019/2020
BESA Famgas 41 : 28 Kastrioti
13.06.2020 | 20:00
P1 BESA Famgas 19 : 10 Kastrioti
Prishtina 23 : 31 Trepça
13.06.2020 | 17:00
P1 Prishtina 12 : 15 Trepça
Kastrioti 26 : 33 BESA Famgas
16.06.2020 | 19:00
P1 Kastrioti 9 : 14 BESA Famgas
Trepça 22 : 33 Prishtina
17.06.2020 | 17:00
P1 Trepça 13 : 15 Prishtina
BESA Famgas 38 : 26 Prishtina
20.06.2020 | 18:00
P1 BESA Famgas 24 : 13 Prishtina
Prishtina 25 : 29 BESA Famgas
23.06.2020 | 19:30
P1 Prishtina 10 : 15 BESA Famgas
Edicioni 2019/2020
ID Logo Ekipi L F B H +/- Diferenca P
1 BESA Famgas 18 18 0 0 762 : 369 393 36
2 Prishtina 18 16 0 2 726 : 478 248 32
3 Trepça 18 12 2 4 564 : 511 53 26
4 Kastrioti 18 11 0 7 660 : 559 101 22
5 Vëllaznimi 18 10 0 8 577 : 576 1 20
6 Vushtrria 18 6 3 9 515 : 588 -73 15
7 Prizreni 18 5 1 12 531 : 659 -128 11
8 Drenica 18 5 0 13 552 : 620 -68 10
9 Llapi 18 4 0 14 519 : 657 -138 8
10 Drita 18 0 0 18 478 : 867 -389 0
Edicioni 2019/2020
Ferizaj 24 : 27 Vushtrria
13.06.2020 | 19:30
P1 Ferizaj 11 : 10 Vushtrria
Prishtina 12 : 43 Istogu
13.06.2020 | 14:30
P1 Prishtina 8 : 23 Istogu
Vushtrria 22 : 30 Ferizaj
17.06.2020 | 18:00
P1 Vushtrria 13 : 12 Ferizaj
Istogu 53 : 20 Prishtina
16.06.2020 | 17:00
P1 Istogu 31 : 5 Prishtina
Ferizaj 34 : 24 Istogu
20.06.2020 | 19:00
P1 Ferizaj 16 : 12 Istogu
Istogu 27 : 26 Ferizaj
23.06.2020 | 18:00
P1 Istogu 10 : 13 Ferizaj
Edicioni 2019/2020
ID Logo Ekipi L F B H +/- Diferenca P
1 Istogu 13 11 0 2 431 : 269 162 22
2 Vushtrria 13 11 0 2 387 : 250 137 22
3 Prishtina 13 11 0 2 403 : 275 128 22
4 Ferizaj 13 11 0 2 457 : 338 119 22
5 Kastrioti 13 5 0 8 338 : 362 -24 10
6 Jusuf Gërvalla 13 4 2 7 287 : 351 -64 10
7 Shqiponja 13 4 0 9 334 : 366 -32 8
8 Samadrexha 13 3 1 9 296 : 397 -101 7
9 Vëllaznimi 13 3 1 9 333 : 438 -105 7
10 Drita 13 0 0 13 233 : 453 -220 0

Facebook